Strona www restauracji

Strona www restauracji niewątpliwie powinna przyciągać uwagę z racji swej estetyki. Jednak równie ważna jest jej funkcjonalność, czy też inaczej mówiąc przejrzystość. Osoba, która odwiedza stronę restauracji z pewnością chce w krótkim czasie zapoznać się z menu i znaleźć numer kontaktowy, aby dokonać rezerwacji stolika lub zamówić jedzenie, jeśli jest to lokal serwujący potrawy z dowozem do klienta. Dlatego też strona www restauracji powinna być oparta na jak najprostszej nawigacji. Ścieżka nawigacyjna powinna w kilku (najlepiej 2-3 klikach) doprowadzić użytkownika do podstrony, którą jest on zainteresowany.

Jak już wspomniano strona internetowa restauracji musi być estetyczna, można powiedzieć smakowita. W tym względzie istotny jest dobór grafiki, która to oczywiście będzie przedstawiać potrawy serwowane przez dany lokal. Powinniśmy jednak ogromną uwagę zwrócić na to, jak są prezentowane dania z karty. Z pewnością pięknie prezentujący się posiłek na białym talerzu, stanie się mniej apetyczny, gdy na zdjęciu zobaczymy, że talerz postawiono na poplamionym obrusie.

Poza tym, że strona www restauracji ma służyć jej promowaniu, być jej wizytówką, to również informuje nas o lokalizacja lokalu, godzinach otwarcia oraz możliwościach skontaktowania się (telefon, e mail) w celu dokonania rezerwacji stolika. Zatem na stronie w widocznym miejscu powinny znaleźć się dane teleadresowe restauracji oraz mapka Google, która z pewnością ułatwi dojazd klientom.