Logo dla firmy szkoleniowej

Startujesz w branży HR? Interesujesz się zasobami ludzkimi, tematyką szkoleń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych? Masz pomysł na swoją pierwszą własną firmę szkoleniową? Jakie logo chcesz dla niej stworzyć?

Jeśli decydujesz się założyć firmę szkoleniową, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Przede wszystkim sprzedajesz ludziom usługi. W swojej ofercie masz różne szkolenia. Musisz więc zadbać o dobrą jakość tego, co oferujesz klientom, w przeciwnym razie twój interes będzie szedł co najwyżej kiepsko. Powinieneś też pokazać, że jesteś profesjonalistą i że znasz się na rzeczy. Konieczne jest, abyś miał sprecyzowane, jakie twoja firma ma cele, do czego zmierza i jakie chce osiągnąć efekty. Tak naprawdę wszystko to, musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w logo twojej przyszłej firmy. Jest ono bowiem wizualną, marketingową wizytówką danego przedsiębiorstwa. Można pokusić się o stwierdzenie, że tak jak jest kojarzone logo, tak też będzie kojarzona cała firma. Warto więc przyłożyć się do stworzenia dobrego, oryginalnego jej wizerunku.

Logo dla firmy szkoleniowej nie może być „przekrzyczane” ani nachalne w warstwie graficznej. Powinno być raczej stonowane i wyważone. Musi jednak być na tyle widoczne i atrakcyjne dla oka, aby przyciągało uwagę. W warstwie słownej można posłużyć sie słowami naturalnie kojąrzacymi się z branżą szkoleń: np. przedsiębiorczość, kariera, edukacja, kapitał. Warto jednak, aby słowa te łączyć z innymi w sposób nieoczywisty, zaskakujący i kreatywny. To z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnego klienta i sprawi, że zainteresuje się twoją ofertą.