Logo dla firmy meblowej

Dobre logo dla firmy meblowej powinno być informacją na temat tego, w czym się ona specjalizuje. Inne motywy zostaną bowiem zastosowane w przypadku producenta szaf na wymiar, a odmienne w przypadku mebli tapicerowanych. Najważniejsze jest bowiem przekazanie za pośrednictwem znaku graficznego tego, czym się zajmujemy, jakie produkty oferujemy, z jakiego segmentu i dla kogo przeznaczone.

Logo dla firmy meblowej wyróżnia się często prostą, można powiedzieć uproszczoną czcionką, która jest pozbawiona zdobień, krzywizn czy zaokrągleń. Jednak można zauważyć, że producenci nowoczesnych mebli oraz dodatków do domu wychodzą poza tego typu wyznaczniki i stosują bardziej urozmaicone czcionki.

Kolor logo dla firmy meblowej jest zależny do tego, do jakie grupy kieruje ona swe produktu. Jeśli są dedykowane dzieciom i nastolatkom, wówczas zastosowanie kilku barw czcionki lub motywu przewodniego jest jak najbardziej wskazane. Z kolei firma specjalizująca się w meblach klasycznych czy też drewnianych z pewnością zdecyduje się na stonowane barwy jak np. czerń, szarość i brąz.