Logo dla firm budowlanych

Zazwyczaj logo firmy budowlanej prezentuje elementy, które w oczywisty sposób nawiązują do budownictwa. Mogą to być motywy przypominające swym kształtem dach czy też fasadę budynku. Również popularne są grafiki przedstawiające narzędzia wykorzystywane na placu budowy. W logo dla firm budowlanych dominuje ostra i wyraźna kreska. Brak tutaj nieregularnych i płynnych konturów.

Graficy projektujący logo dla firm budowlanych muszą mieć pojęcie, w jakiej dziedzinie budownictwa specjalizuje się konkretna firma. Mowa o tym, czy zajmuje się ona budową nowoczesnych osiedli mieszkaniowych czy też budynków użyteczności publicznej. Jest to istotne, gdyż logo firmy budowlanej stawiającej budynki mieszkalnej powinno prezentować odmienne motyw np, dach, a nie szkielet wieżowca, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku developera wznoszącego biurowce.

Głównymi kolorami widniejącymi w logo firmy budowlanej są pomarańczowy, czerwony i czarny. Raczej rzadko, o ile w ogóle, pojawiają się pastelowe barwy. Wynika to z tego, że są słabo widoczne i kojarzą się raczej z kobiecością, a nie męskimi zajęciami, w tym przypadku z budownictwem.