Aplikacje mobilne i webowe

Coraz więcej osób wykorzystuje w codziennym życiu aplikacje mobilne i webowe (internetowe). Jednak co odróżnia te dwa typy oprogramowań? Aplikacje mobilne są tworzone z myślą o urządzeniach przenośnych, wśród których najpopularniejsze są smartfony i tablety. Aplikacje webowe, czyli wszelkiego typu sklepy internetowe, portale aukcyjne lub społecznościowe, działają w korelacji z przeglądarką internetową.

Aplikacje mobilne wyróżniają się od webowych tym, że działają bez dostępu do internetu. W tym kontekście jest mowa o oprogramowaniach mobilnych określanych jako samodzielne. Inną ważną cechą opisującą aplikacje mobilne jest to, że czas ich ładowania jest o wiele krótszy niż webowych.

Aplikacje mobilne i webowe znajdują ogromną ilość zastosowań w różnorodnych aspektach życia. Dla wielu osób stanowią doskonałe źródło rozrywki, ale nie brakuje wśród nich takich, którzy wykorzystują aplikacje w pracy, podczas nauki czy też jako oprogramowanie pozwalające na kontrolowanie w każdej chwili prowadzonej firmy.